Polish English German Italian Russian

Operacje bariatryczne

Otyłość  w Polsce i na całym świecie to bardzo dużu problem zdrowotny. Stanowi ona bardzo istotny czynnik zwiększający ryzyko wystąpienia cukrzycy t.II, nadciśnienia oraz hipercholesterolemi co przekłada się bezpośrednio na występowanie m.in. zawałów serca czy udarów mózgu. Postępowanie bariatryczne jest udowodnionym, skutecznym i bezpiecznym postępowaniem prowadzącym do redukcji masy ciała, a co za tym idzie zmniejszającym ryzyko występienia w/w chorób. Operacje bariatryczne poprzedzone są zazwyczaj diagnostyką i przygotowaniem przedoperacyjnym obejmujacym m.in. konsultację kardiologiczną, pulmonologiczną, psychologiczną i dietetyczną. Najczęściej wykonywaną operacją bariatryczną w Polsce jest laparoskopowa rekawowa resekcja żołądka - LSG (ang. laparoscopic sleev-gastrectomy) i taką właśnie operację bariatryczną proponuję moim Pacjentom.

Od wielu lat specjalizuję się w operacjach wszelkiego typu przepuklin brzusznych (pachwinowych, udowych, pępkowych, pooperacyjnych, pourazowych, przepuklin brzusznych olbrzymich) zarówno metodami otwartymi jak też laparoskopowymi. Obręb działania to Lublin i okolica

Liczba odwiedzin

048821
Copyright ©Jakub GołyskiProjekt i wykonanie   WGB-Group


Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.